İstinye Üniversitesi - Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Akademik Kadro

Uğur Çakıroğlu Dr. Öğr. Üyesi

Lisans ve Lisansüstü eğitimini İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nin Y. Mimarlık Bölümü'nde tamamladı.

İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nden 1980 yılındaki mezuniyetinin ardından bir süre Prof. Sedad Hakkı Eldem'in bürosunda T.C.Kültür Bakanlığı'nca yayınlanacak olan "Topkapı Sarayı" adlı kitabın hazırlanmasında çalıştı.

1980 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nin Temel Sanat ve Bilimler Bölümü'nün Fen ve Doğa Bilimleri Kürsüsü'nde asistan olarak göreve başladı.

1987 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'ne bağlı olarak sürdürmekte olduğu ''Bertrand ve Pseudo-Bertrand Eğrileri'' konulu doktora çalışmasını tamamlayarak aynı üniversitede Fen-Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümü, Cebir ve Sayılar Teorisi Anabilim Dalı'na yardımcı doçent doktor olarak atandı.

1999 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü, Bina Bilgisi Anabilim Dalı'ndaki öğretim görevlisi kadrosuna atandı.

Halen, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü, Bina Bilgisi Ana Bilim Dalı, Mimari Tasarım Sorunları Bilim Dalı'nda Dr.Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

Topkapı Kampüsü

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Maltepe Mah., Edirne Çırpıcı Yolu, No.9 Zeytinburnu, İstanbul, 34010

Telefon: 0850 283 60 00
Eposta: info@istinye.edu.tr

Mlpcare Medicalpark Liv Hospital VM Medicalpark