İstinye Üniversitesi - Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Akademik Kadro

Hakkı Yırtıcı Doç. Dr.
Mimarlık

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü mezunu olan Hakkı Yırtıcı, yüksek lisans ve doktora eğitimini de aynı üniversitede tamamladı. Doktora tezi, Çağdaş Kapitalizmin Mekansal Örgütlenmesi adıyla, 2005 yılında Bilgi Üniversitesi Yayınları tarafından basıldı.

Doktora eğitimi sırasında aynı zamanda kurucusu olduğu Mekanar Mekan Araştırmaları isimli mimarlık ofisinde dört yıl boyunca uluslararası ve ulusal mimari proje ve uygulamalar ile mesleki deneyimini geliştiren Yırtıcı, iki yıl boyunca da Literatür Yayıncılık Mimarlık Yayınları Genel Yayın Yönetmenliği görevinde bulundu.

Uluslararası ve ulusal kitaplarda bölüm yazarlığı yapan, makaleleri yayınlanan, dergilerde editörlük ve hakemlik görevleri üstlenen, atölye yöneticiliklerinde bulunan, mimari proje dalında ödülleri olan Yırtıcı’nın araştırma alanları arasında kapitalizm, iktidar ve mekan ilişkisi; modernleşme ve gündelik hayat pratikleri; sinema ve mimarlık; kent modernleşme tarihi; mimarlık ve kültürel incelemeler; mimarlıkta araştırma yöntemleri gibi konular sayılabilir.

Topkapı Kampüsü

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Maltepe Mah., Edirne Çırpıcı Yolu, No.9 Zeytinburnu, İstanbul, 34010

Telefon: 0850 283 60 00
Eposta: info@istinye.edu.tr

Mlpcare Medicalpark Liv Hospital VM Medicalpark